' Sağlık bloğu '
Arı sokması şifaymış

Bilim adamları, arı sokmasından kaynaklanan sıvı zehrin eklem iltihabını tedavi etmeye ve hatta önlemeye yardımcı olduğunu belirlediler.

The Telegraph'ta yer alan habere göre, Brezilya'daki Sao Paulo Üniversitesi'nde görevli araştırma ekibi, arı zehrinin eklem iltihabına yol açan eklemlerdeki zararlı iltihabı kontrol edebildiğini tespit ettiler. Bu zehrin vücutta iltihabı düzenleyen doğal hormonları artıran moleküller içerdiği kaydedildi.

Uzmanlar, arı zehrinin eklem iltihabı ağrısına çare olabilecek yeni tedaviler geliştirmede kullanılabileceğine inanıyorlar.

Arı tedavisi, romatizma ve eklem iltihabı gibi sorunlar yaşayan hastalarda gözle görünür etki yapıyor. Zehir kan dolaşımını hızlandırıyor, ağrıyı dindiriyor ve iltihabı yok ediyor. Bu tedavinin zaten astım ve MS gibi hastalıkların tedavisinde alternatif olarak kullanıldığı belirtiliyor.
Doktor Ender Saraç çok ünlü bir diyetisyendir. 1959 İzmir doğumludur. Bornova Anadolu lisesi’nin ardından Ege Tıp fakültesinden mezun oldu. 1994 yılında Türkiyede bir ilk olan HAY SAĞLIK MERKEZİ’ni kurdu. Ve şu an kendi kliniğinde çalışmalarına devam etmektedir. Ayurveda Sağlıklı Zayıflama kitabını yazarak düşüncelerini ölümsüzleştirdi. Çok kısa bir sürede tüm insanların yakınlığını ve beğenisini kazandı. Ve bilindiği gibi bununlada yetinmeyip devamlı ve düzenli olarak sağlıklı yaşam için tamamen doğal yöntemlerle mümkün olduğu kadar televizyon kanallarında sağlıklı yaşamı dile getiriyor ve hatta vatan gazetesinde köşe yazarı olarak bizleri sağlıklı yaşam için aydınlatmaya devam ediyor.

Dr Ender Saraç şimdi kendi kliğinizde çalışmalarını devam ediyor. Ender saracın zayıflama çalışmalarda çok etkisi vardır. Doktor Ender Saraç’ın diyetler, selülite karşı programlar, zayıflama ve kilo verme hakkında çalışmalar, beslenme tavsiyeleri, zayıflama egzersizleri çok meşhurdur ve gerçekten çok etkilidir.

Ender Saraç’ın kitapları. Ayurveda sağlıklı zayıflama kitabı en çok satılan kitaplardan biridir.

Ünlü Ender Saraç Diyetisyen hakkında daha fazla bilgi almak için Ender Saraç’ın resmi sitesini ziyaret edin, sitesinde çok faydalı bilgiler ve kitapların hakkında açıklamalar bulunmaktadır.
Beşibiryerde zayıflama çayı gerçekten zayıflatıyor! Neden? 
Çünkü onun içerdiği bitkiler zayıflama etkisi taşıyorlar. Yeşil çay, mate, biberiye, funda, ve kekik- onları ayrı ayrı içerseniz de zayıflarsınız. Ben bu çayların hakkında ayrı ayrı diğer yazılarda detaiları vereceğim. Ama bugün beşibiryerde çaydan bahsetmek istiyorum. Onun avantajı- bütün zayıflatan bitkilerin bir araya gelmesi. Beşibiryerde zayıflama çayı poşetler olarak zatılıyor ve çok kullanışlı. Bir zayıflama çayı n amacı- metabolizma hızlandırmak, ama mate gibi çay aynı zamanda tok tutar. Zayıflama çay hakkında çok bilgiler bulabilirsiniz. 

Zayıflama çayların faydaları 
Sadece zayıflama değil, sağlıktır. Funda çayı olsun, mate çayı, kekik çayı, yada yeşil çay- hepsi birbirinden faydalıdır. Biberiye yağları eritir, toksinleri atar. Biberiye zayıflamak için değil, sağlık için tüketmemiz gerekir! Zayıflayanlar hatta sadece yeşil çay ile zayıflıyorlar. Ama dediğim gibi yeşil çaydan ben daha sonra bahsedeceğim.

Beşibiryerde zayıflama çayın her hangi bir zararı yoktur ama sizde sınırları aşmayın, doğal ve sağlıklı bir şekilde zayıflama için günde 4-5 bardak yeterlidir. Ve mümkünse hamilelerin içmemesi lazım böyle çay karışımları. Kekik çayı da ayrı ayrı içilmez. Mide acıtabilir, ama marketlerde ayrı olarak satılık. Bana kalırsa, denemeyin, kekik yemeklere katın.

Beşibiryerde zayıflama çayı evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz
Mate yaprağı, funda yaprağı, kekik ve yeşil çay karıştırın ve 20 dakika bekletin.
Beşibiryerde Ender Saraç zayıflama çayı dır. Beşibiryerde formülü Ender Saraç bize tanıttı. Ender Saraç gerçektende çok iyi bir diyetisyen ve ona güvenebiliriz. Beşibiryerde zayıflama çayı zayıflama çayı 5 olarak ta bulunur.
Merhaba! Bloguma hoş geldiniz! Bu blogda zayıflama çayların hakkında bilgileri vermek istiyorum. Ben sağlıklı yaşam ve zayıflama hakkında gerçekten bayi bir araştırıyorum, zayıflama ihtiyacım yok, ideal kilolardayım, ama zayıflama çayı sadece zayıflamak için değil, sağlık içindeçok faydalılardır. Kim düşünecektiki, bir bitki çayı zayıflatabileceğini. Zayıflama çayı zayıflatır mı?

Meksikada uzun yıllardır yetişen orada ki halkın istedikleri vücut yapısını elde edebilmek macıyla kullandıkları biber hapı hergün daha hızlı şekilde dünya genelinde yayılmaya başladı.Biber Hapı kullanılmaya başlandığı ilk günden itibaren fazla kilolarınızı vermeye yardımcı olan bir gıda takviyesidir.

Avrupa'da zayıflama ürünleri listesinde üst sıralara tırmanan , etkileri kanıtlanmış bir bitkisel zayıflama ürünüdür. Meksika Biber Hapı; zayıflatma etkisinin yanı sıra ideal kilonuzu korumanıza yardımcı bir etkiye de sahiptir.Biber Kapsülü bitkisel kaynaklı yapısı sayesinde vücut metabolizmanızı düzenleyerek kalıcı bir şekilde kilo vermenizi yardımcı olur.
Meksika Biber Hapı(La jiao shou shen) özellikle az hareket eden, zor zayıflayan bölgelerde etkilidir. (Karın, bel, sarkık kol altları, basen bölgelerindeki yağların erimesini geliştirilmiş içeriği ile "Pepper Time" biber hapı ile sağlayabilirsiniz.)

Biber hapı zayıflama yöntemleri arasında en sağlıklı yollardan birisi olduğu için dünya genelinde bircok kişi tarafından tercih edilmiş ve zayıflamak isteyen kişiler tarafından hakettiği ilgiyi görmüştür. Çünkü biber hapı vücut genelinde oluşan yağ birikimlerini tespit eder, yağlarınızı yakmaya ve yağ oluşumuyla mücadele etmenize yardımcı olur. Aynı zamanda sindirim ve dolaşım sistemi üzerinde etkili olan biber hapı sayesinde vücudunuzda biriken yağ atıkları ve gereksiz toksinlerden kurtulabilirsiniz.
2 günde ortalama 2-3 kilo verebilme.
Günlük kalori : 700 Kcal

Genel bir diyet/zayıflama programı olarak diyetisyenler tarafından tercih edilmeyen bu düşük kalorili diyet tekrarlı olarak uygulanmamalıdır. "Uygulanan diyet programı arasında" ve yalnızca 2 gün boyunca yapılabilir.

Sık uygulanmamalıdır, tekrarlanması halinde metabolizma hızı azalacak ve kilo verme duracaktır.

1. GÜN

Sabah : Meyve veya meyve suyu
Öğle : 1 porsiyon sebze yemeği, 1 kase salata, 1 kase yoğurt
İkindi : 1 meyve
Akşam : 1 porsiyon et yemeği, salata, 1 ince dilim ekmek
Gece : 1 meyve

2. GÜN

Sabah : Meyve veya meyve suyu
Öğle : 1 porsiyon sebze yemeği, 1 kase salata, 1 kase yoğurt
İkindi : 1 meyve
Akşam : 1 porsiyon et yemeği, salata, 1 ince dilim ekmek
Gece : 1 meyve
zayiflama